KÜÇÜK CERRAHİ

KÜÇÜK CERRAHİ

UZMAN SAĞLIK KABİNİ  olarak  Sefaköy sağlık kabini  sultanmurat sağlık kabini küçükçekmece sağlık kabini bölgelerinde İşlemlerinin hepsini tecrübeli ekibimiz ile sağlık kabinimizde steril koşullar altında yapmaktayız.

Yüzeyel Yabancı Cisim Çıkarma:

  • Ufak kazalar hayatımızın kaçınılmazıdır ne yazık ki. Günün temposu içerisinde;
  • iş yaparken aniden elinize yabancı cisim batması,
  • bulaşık yıkarken kırılan camın parmağınıza girmesi
  • kurşun kalem kırığının deri içerisinde kalması
  • küçük çocuklarımızın burnuna veya kulağına boncuk vb yabancı bir cisim koyması gibi durumlarda yanınızdayız….


Apse Boşaltma: Deri altında yumuşak dokuda oluşan, vücudun sınırlayamadığı, giderek büyüyen kapsül içinde biriken eksuda (irin) boşaltılmadığı takdirde kana geçerek tüm vücutta enfeksiyona neden olabilir, yüksek ateş ve genel durum bozukluğu yapabilir. Apse adı verilen bu yapının boşaltılıp içerisinin yıkanma işlemini yapıyoruz.

Burna Tampon Uygulaması: Yüksek tansiyonu olan yaşlı hastalarımız sıklıkla burun kanaması riski ile karşı karşıyadır. Tansiyon nedeniyle burun içindeki kılcal damarlarda çatlaklar oluşabilir. Hatta bu kanamalar kansızlık (anemi) sebebi olabilmektedir. Kulak burun boğaz uzmanına ulaşıp kılcal damarlarınıza müdahale edilene kadar burun tamponunuzu yapıp sizin kan kaybınızı minimal düzeye indirebiliriz.

Tırnak Revizyonu: Yanlış ayakkabı seçimi ve tırnak kesimi zamanla hastada tırnak yapısını bozmakta ve tırnağın yumuşak dokuya batması sonucu bireyin acı çekmesine ve bölgede enfeksiyona sebep olmaktadır. Bu durum hastanın günlük yaşamını olumsuz etkilemekte ve özellikle kadınlarda estetik olarak sorun oluşturmaktadır.
Yumuşak dokuya batan tırnak kenarının kesilmesi veya çekimi uygulanmadığı sürece hiçbir işlem sonuç vermez. Hasta sosyal hayatını tam anlamıyla sürdüremez.

Nasır Temizleme: Cildin sürtünme ve basınca karşı oluşturduğu sertleşmiş deri katmanına nasır denir. Kabarık sert deri şeklindedirler ve pul pul dökülürler.
Genellikle ayaklarda, ellerde parmaklarda, parmak aralarında, dirsek ve topukta görülürler. Özellikle diyabet hastaları için mutlaka tedavi edilmesi gereken bir deformasyondur. Ağrı ve acıya neden olabilir. İleride bir komplikasyona sebebiyet vermemesi için tedavi edilmelidir.
Yanlış ayakkabılar, çorapsız ayakkabı giyme, ayak kemiği şekil bozuklukları vb. nasır oluşumuna neden olur.
Nasırın boyutu ve temel noktasının (nidus) yapısına bağlı olarak tedavi şekilleri değişiklik göstermektedir.
Genel olarak tedavi şöyle yapılır; öncelikle nasır bandı ile nasır yumuşatılmalı ardından sert deri tabakası bistüri yardımıyla kesilmelidir.

Dikiş (sütur) atma ve alma işlemleri de küçük cerrahi müdahaleler kapsamında uygulanmaktadır.

Detaylı Kilo Ölçümü: Sağlık kabinimizde kullandığımız cihaz sayesinde vücut yağ, sıvı, kas, kemik oranlarını, kilonuzu ve günlük gereken kalori miktarınızı belirleyebiliyoruz. Ölçümler boyunuz, kilonuz, yaşınız ve cinsiyetinizi referans alınarak yapılıyor. Düzenli aralıklarla yaptırdığınız ölçümler sayesinde kilonuzu kontrol edebilir günlük yeteri kadar kaloriyi almış olursunuz.

Vücut Yağ Oranı: Yağ oranı insan vücudundaki yağın yüzde olarak oranının indeksidir. Yağ oranının yüksek çıkması çeşitli hastalık risklerini beraberinde getirir. Vücuda gönderilen güvenilir elektrik sinyalleri vücut yağında; vücuttaki kasa ve diğer insan dokularına göre daha iyi iletilir. Bu yüzden biyolojik analizde, vücuda düşük voltajda güvenli frekanslarda elektrik akımı yollanarak vücut yağ oranı bu sinyallerin farklarından hesaplanır.

Kalori: Kişinin yaşına, cinsiyetine, kilosuna ve boy uzunluğuna göre günlük metabolizmanın gerekli duyduğu enerji miktarıdır.

Kalori-Kilo Kaybı: : Alınan kaloriyi kontrol etmek ve düzenli egzersiz yapmak kilo kaybetmenin efektif bir yoludur. Alınan günlük enerji, kullanılan enerji miktarını karşılamıyorsa, vücut bu enerji açığını vücuttaki yağ ve karbonhidratları yakarak kapatır. Bu da kilo vermenize neden olur.